Rozważ pracę dorywczą
Jeśli zależy Ci na podreperowaniu budżetu, zdecyduj się na prace dorywcze – niekoniecznie związane z Twoim przyszłym zawodem. Na dodatkowe zajęcie poświęcisz weekend lub kilka godzin w tygodniu i będziesz mieć okazję rozszerzyć swoje kompetencje. Dobrym pomysłem jest np. udzielanie korepetycji, opieka nad dziećmi, praca w kawiarni, call center lub w sklepie odzieżowym.
Wybierz się do biura karier
Na uczelniach funkcjonują organizacje pomagające studentom w znalezieniu zatrudnienia. Często współpracują z różnymi firmami. Znajdziesz tam oferty pracy, stażu oraz praktyk. Biura karier proponują też ciekawe szkolenia oraz doradztwo zawodowe.
Weź udział w targach pracy
Targi pracy to wydarzenie, podczas którego firmy z rozmaitych branż mają szansę zaprezentować profil swojej działalności i ofertę zatrudnienia skierowaną do młodych ludzi. Możesz wówczas od razu porozmawiać z przedstawicielami danego przedsiębiorstwa i odkryć wiele nowych możliwości budowania kariery.
Przeglądaj ogłoszenia
Sprawdzaj systematycznie oferty pracy i reaguj, gdy pojawi się informacja o interesującej Cię posadzie, programie stażowym, projekcie itd. Przykładowo, w serwisie Pracuj.pl znajdziesz ogłoszenia firm z całego kraju. To dobry sposób, żeby dowiedzieć się, czego wymagają pracodawcy i jakie możliwości rozwoju oferują.
Skontaktuj się z firmą, w której chcesz pracować
Poszukujesz praktyk studenckich? Masz na oku konkretną organizację? W takim razie działaj! Wybierz się do siedziby pracodawcy i zapytaj o możliwość współpracy. Wykaż się aktywnością i inicjatywą.
Przeczytaj również: porady.pracuj.pl/z-zycia-pracownika/jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace